top of page
162-embroidered-fabric-logo-mockup.jpg

Blog

İŞ ELBİSELERİNDE TASARIM VE GÜVENLİK

Elektrikçi

Kurumsal firmaların personel kıyafeti veya iş kıyafeti uygulamalarına imza atmaları daha etkin bir çalışma performansı anlamına geliyor. Ancak iş elbisesi uygulamasından elde edilecek faydaların söz konusu olabilmesi için sektöre uygun tasarımların yapılması elzem niteliğindedir. Bunun için ise, iş kıyafeti sektöründe uzman kurumlardan destek alınmasının faydası büyüktür. Sağlık personeli için dikilecek kıyafetle bir sanayi işçisi için hazırlanacak kıyafetin nitelik açısından önemli farkları olması gerekiyor. Bu açıdan sektörün öncü iş kıyafet imalatçısı olan Sof İş Elbiseleri & Personel Kıyafeti tarafından yapılan açıklamaları deliyoruz.

Sektöre göre kıyafet uygulaması

Özellikle ağır sanayi dallarında çalışan personelin gündelik kıyafetlerle iş akışını doğru düzgün sağlayabilmeleri mümkün değildir. Bu hem konforlu olmaz hem de güvenli bir çalışma şekli değildir. Eskiden iş güvenliği kavramına pek fazla odaklanılmadan gerek inşaat gibi tehlikeli sektörlerde gerekse muadili sektörlerde gelişigüzel kıyafet tarzlarıyla çalışmak söz konusuydu. Ancak bunun can güvenliği riskine neden olması ve birtakım kazanların yaşanması nedeniyle artık kabul edilmediğini her sektör temsilcisi biliyor. Dolayısıyla çalışanlarını korumakla yükümlü olan her sektörün çalışma güvenliğini sağlayacak kıyafet modellerini de iş güvenliği uygulamaları arasına alması lüzumludur.
İş kıyafet trendi iş güvenliği uygulamalarının artık bir parçası haline geldi. Sof İş Elbiseleri & Personel Kıyafeti ise, iş güvenliğinin sağlanmasına yönelik kıyafet modeli üretimlerini sektör bazlı hesaplayarak gerçekleştiriyor. Elektrikçiler için dayanıklı ve sağlam, bir ofis personeli için de şık ve prezantabl modellerin geliştirilmesi söz konusudur. Birçok kurumsal marka adına çalışarak, kaliteli ve dayanıklı iş kıyafet üretimlerini gerçekleştirdik. Burada sağlamlık ve sektöre uygunlukla beraber elbette ki kurumun kültürünü yansıtan bir tasarımın da söz konusu olması gerekiyor.

İş kıyafeti ve kurum kültürü

Personel kıyafeti modelinin sağlamlık ve üstün standartlarda üretiminden sonra tasarımın aşamasına geçilmesi de önemli bir konudur. Burada dikkat edilmesi gereken husus, sektör temsilcisinin renklerini, değerlerini ve imajını yansıtan birtakım kıyafet modelinin çıkarılmasıdır. Tercih edilmesi açısından birkaç tane örnek tasarlanarak sektör temsilcilerine sunulabilir ve ardından seçilen personel kıyafet modelinin istenilen adet ve ebatlarda üretimi yapılabilir. Kaliteli, hızlı ve sektör gerçeklerine uyumlu modellerle müşterilerin memnun edilmesi önemlidir.

Garson Servis Kahve
SOF-GRUP.png

İŞ ELBİSELERİ

Cevizlidere Cad.No:90 Balgat-Çankaya/ANKARA

KURUMSAL

KATEGORİ

AŞÇI KIYAFETLERİ

GARSON KIYAFETLERİ

HASTANE KIYAFETLERİ

GÜVENLİK  KIYAFETLERİ

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

İMALAT-MONTAJ  KIYAFETLERİ

FORMALAR

ÜRÜNLER

Daha Hızlı iletişim için

whatsapp-logo-.png

Sof İş Elbiseleri bir SOF GRUP Şirketidir.

bottom of page